★★★★★ 4.6 34 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kinderaerztin-schreiber.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 18 in. Outside Diameter x 6 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 7 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
UPC 192770554514
Color White
Material Expanded Cellular PVC
Item Form Sheet
Brand Name Ekena Millwork
Item Shape Square
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 3.45 Pounds
Part Number CMP18CE2-06000
Manufacturer Ekena Millwork
Model Number CMP18CE2-06000
Item Diameter 18 Inches
Item Thickness 1 Inches
Item Type Name Ceiling Medallion
Item Dimensions 10.5 x 19.5 x 3.25 inches
Number of Items 1
Included Components Ceiling Medallion
Global Trade Identification Number 00192770554514
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
34 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (29)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)